top of page

Pilates Clinic

Tato metoda je spojením cvičení Pilates, DNS a Spiraldynamik a vytvořil ji Daniel Müller. Je tedy šetrnější než klasické taneční pojetí Pilates, jelikož respektuje individuální možnosti každého klienta ve skupinové lekci. Je to cvičení zaměřené na celé tělo, s tím, že veškerý pohyb vychází z aktivního středu těla tzv. CORE. Pravidelným cvičením se stává vaše tělo napřímenější, pružnější a získává na síle. Díky modifikacím jednotlivých cviků, je tato metoda vhodná naprosto pro každého a v každém věku.

Při cvičení používáme různé pomůcky(válec, sball, kruh, ručník, masážní ježky)

Základní principy Pilates metody jsou:Koncentrace, dýchání, centrum těla, kontrola, preciznost, plynulost, izolace, rutina

Zdravá záda

Dnešní doba je taková, že většina z nás tráví velkou část dne vsedě. A chůze, ten nejpřirozenější pohyb pro naše tělo, se vytrácí. To se začne projevovat na držení těla. Ztrácíme napřímení páteře, pohyblivost pánve a hrudního koše a kloubů. Vše se dál řetězí do celého těla, takže se pomalu k bolestem zad přidávají například i ramene, kolena nebo chodidla. Lekce zdravá záda je tedy určena těm, kteří bolestem zad a kloubů chtějí předcházet, a nebo už se s bolestmi zad a kloubů potýkají. Lekce jsou vedeny v pomalém tempu a zaměřené na napřímení páteře, dech, centraci kloubů, rozhýbání pánve a hrudníku. Při cvičení používáme různé pomůcky(válec, sball, kruh, ručník, masážní ježky)

Pilates Clinic Senior

Cvičení, které je určené dříve narozeným, tedy lidem 60+. Kombinuje prvky z Pilates Clinic a zdravých zad ve spíše mírné zátěži. Lekce jsou v pomalém tempu s využitím různých pomůcek (židle, válec, sball, kruh, ručník, masážní ježky)

Zdravá záda/Pilates Clinic Muži

Lekce, ve které kombinuji cviky z konceptu Pilates clinic a ze zdravých zad. Takže tyto lekce jsou nejen o síle, ale i o protažení a uvolnění svalů. Je tedy vhodná jak pro muže, kteří tráví hodně času vsedě v kanceláři nebo v autě, ale i pro ty, kteří se v práci fyzicky nadřou a záda je bolí z přetížení. Ale i přijít mohou samozřejmě i ti, které záda nebolí, ale chtějí si příjemně zacvičit a postarat se o své tělo.

bottom of page