top of page

Pilates Clinic

Tato metoda je spojením cvičení Pilates, DNS a Spiraldynamik.Jejím tvůrcem je Daniel Müller. Je tedy šetrnější než klasické taneční pojetí Pilates, jelikož respektuje individuální možnosti každého klienta ve skupinové lekci. Je to cvičení zaměřené na celé tělo, s tím, že veškerý pohyb vychází z aktivního středu těla tzv. CORE. Pravidelným cvičením se stává vaše tělo napřímenější, pružnější a získává na síle. Díky modifikacím jednotlivých cviků, je tato metoda vhodná naprosto pro každého a v každém věku. Při cvičení používáme různé pomůcky(válec, sball, kruh, ručník, masážní ježky)

Základní principy Pilates metody jsou:Koncentrace, dýchání, centrum těla, kontrola, preciznost, plynulost, izolace, rutina                                                                           nyní pouze jako otevřená lekce

Cvičení po porodu

Pokud jste po porodu, je jedno jak dlouho (minimálně po šestinedělí) a chcete začít cvičit, je tento uzavřený kurz vhodný právě pro vás. V jednotlivě na sebe navazujících lekcích budeme postupně a šetrně pracovat na tom, aby se vaše tělo dostalo zpět do formy a vy se tak mohly postupně vrátit k sportovním aktivitám, které vás baví. Budu vás učit, jak správně dýchat a zapojovat břišní svaly, aktivovat a relaxovat pánevní dno a cviky zaměřené na stažení diastázy (rozestup přímých břišních svalů). Vše, co se naučíte, využijete při každodenních činnostech. Cvičí se bez přítomnosti dětí. Při cvičení je nutné se plně koncentrovat. Využijte tedy tento čas samy pro sebe, abyste se po lekci mohly napřímené a odpočaté vrátit zpět ke svým robátkům.         

Kurz bude probíhat ve třech na sebe navazujících částech, z nichž každá obsahuje deset lekcí. Každá část se platí zvlášť. Není povinné do dalších dvou částí nastoupit, ale pokud chcete svému tělu více porozumět, naučit se správně procvičit celé tělo a cítit se ve svém těle dobře, tak to doporučuji, jelikož v 1. části probereme opravdu "jen" základy, na kterých to ale všechno stojí. Bez nich to prostě nejde. Až bude vaše tělo připravené, budeme v dalších částech přidávat na intenzitě a cviky posouvat do vyšších úrovní:) Mezi každou částí bude několik týdnů volno. Časově tento celý kurz i s volnem mezi jednotlivými částmi vyjde na celý školní rok, tedy od září - června.

1. Část - základy ( Napřímení páteře, aktivní a pružné pánevní dno, dech, síla příčného břišního svalu a                základní cviky na horní a dolní končetiny)

            - jemné cvičení, které na venek není vidět, ale uvnitř působí blahodárně (práce hlubokých svalů)

            - po každé lekci získáte audionahrávku v 10-20min. délce (jak správně cvičit, se naučíte na                      lekci a doma už jen pustíte instrukce do uší a cvičíte, video netřeba, věřte mi), abyste si mohly                cvičit každý den doma a připravily tělo na další lekci (audionahrávky vám zůstanou navždy)

            - v ceně jsou zahrnuty i skripta, které dostanete na začátku kurzu

            - cena 3100,- 

2. Část - prohlubování toho, co jste se naučily v 1. části a přidávání dalších cviků zaměřených na                          stažení diastázy, sílu horní a dolní končetiny, práce s chodidlem (velká souvislost s aktivitou                    pánevního dna a břišních svalů, tak proto i chodidlo:))

            - opět audionahrávky z vybraných lekcí 

            - cena 2200,-

3. Část - základy už máte, takže budeme přidávat více síly a zapojovat do pohybu celé tělo

            - vše co jste se naučily, budeme propojovat v jeden celek

            - lekce už jsou pestřejší a zábavnější, jelikož střed těla pracuje a můžeme si to dovolit:)

            - bez audionahrávek

            - už si prostě jdete zacvičit a upevnit v těle to, co jste se naučily a i trochu do těla už si dáme.

            - cena 1300,-

Zdravá Záda

Dnešní doba je taková, že většina z nás tráví velkou část dne vsedě. A chůze, ten nejpřirozenější pohyb pro naše tělo, se vytrácí. To se začne projevovat na držení těla. Ztrácím napřímení páteře, pohyblivost pánve a hrudního koše. To vše se dál řetězí do celého těla, takže se pomalu k bolestem zad přidávají například i bolesti kloubů a chodidel. Lekce zdravá záda je tedy určena těm, kteří bolestem zad a kloubů chtějí předcházet, a nebo už se s bolestmi zad a kloubů potýkají. Lekce jsou vedeny v pomalém tempu a zaměřené na napřímení páteře, dech, centraci kloubů, rozhýbání pánve a hrudníku. Při cvičení používáme různé pomůcky(válec, sball, kruh, ručník, masážní ježky)       nyní pouze jako otevřená lekce

bottom of page